Turku Rogaining Sprint 2009 25.5.2009
Ilpoisten Vuorenkävijät Ilpoinen
Tulosluettelo Rogaining-säännöillä Pisteet Aika Sakko
H 1 . Knuuti Anz L-SP Turun Metsänkävijät 171 1:56:41 0
H 2 . Paukkunen Petri AngA 167 1:56:01 0
H 3 . Leskinen Jussi Saurus 165 1:59:50 0
H-40 4 . Lehtonen Jukka L-SP Naantalin Siniset 157 2:01:36 -4
H 5 . Kääriäinen Sami L-SP Turun Metsänkävijät 156 2:00:27 -2
H 6 . Lehto Tero MS Parma 152 1:59:57 0
H-18 7 . Lappalainen Lauri L-SP Naantalin Siniset 151 1:56:45 0
H 8 . Erämaja Touko T. Turun Suunnistajat 149 1:46:41 0
H-40 9 . Korpi Antti Turun Suunnistajat 148 1:54:47 0
H-55 10 . Helkkula Rauli Turun Metsänkävijät 145 1:57:22 0
H 11 . Holmroos Joni  L-SP Turun Sinikotkat 145 2:01:45 -4
H 12 . Puro Antti L-SP Turun Sinikotkat 142 1:59:36 0
H 13 . Arki Vesa L-SP Turun Metsänkävijät 141 1:58:05 0
H-18 14 . Talvinen Arto Turun Suunnistajat 138 1:55:27 0
H 15 . Rintala Rami Saurus 138 1:57:30 0
H 16 . Karhunen Antti L-SP Turun Metsänkävijät 134 1:53:37 0
H-18 17 . Pakarinen Eero L-SP Turun Metsänkävijät 133 1:53:36 0
H 18 . Tenho Mikko L-SP Ulvilan Eräpojat 133 1:57:47 0
H 19 . Heino Mikko L-SP Koroisten Ritarit 132 2:02:46 -6
H-55 20 . Lainema Ilkka MS Parma 130 1:56:58 0
H 21 . Merisaari Mikko Turku 128 1:49:55 0
H 22 . Jakobsson Kari Nokia 128 1:59:51 0
H 23 . Seppä Janne Hal Bro 127 1:56:52 0
H 24 . Glad Ville Turun Suunnistajat 126 1:56:36 0
H-40 25 . Tapper Aki Luontoinfo Masku 126 2:05:27 -12
H 26 . Laakso Tero ÄO-09 125 1:51:32 0
H 27 . Räsänen Tuomas Hal Bro 124 1:57:28 0
H 28 . Viikari Pekka Nokia 123 1:59:38 0
H 29 . Jerkku Jarmo Turun Metsänkävijät 121 1:55:29 0
H 30 . Mäkinen Mika V-S pelastuslaitos 119 1:54:57 0
H-40 31 . Salonen Matti Turun Suunnistajat 119 1:58:57 0
H 32 . Raimo Olli L-SP Varsinais-Suomen Samoilijat 118 2:08:10 -18
H-40 33 . Kaasalainen Hannu Osatek Power Team 117 1:56:59 0
H 34 . Lahtinen Ismo Otaniemen Jyllääjät 116 2:00:30 -2
H-18 35 . Saikkonen Otto L-SP Turun Metsänkävijät 115 1:53:32 0
H-40 36 . Kurkilahti Mika Liedon Eränkävijät 113 1:59:40 0
H-40 37 . Kajavalta Jyrki L-SP Kaarinan Ristiritarit 113 2:05:50 -12
H 38 . Vieno Pekka TuNMKY 111 1:52:14 0
H 39 . Laiho Tuomas L-SP Uudenkaupungin Merihait 110 1:48:32 0
H-55 40 . Aarnio Seppo Turun Latu 109 2:01:45 -4
H 41 . Rihko Jarkko Nordea 108 1:58:34 0
H-40 42 . Poutanen Jussi Icopal 106 1:47:17 0
H 43 . Henriksson Pasi Hal Bro 106 1:59:09 0
H-40 44 . Salonen Jussi L-SP Jokikylän Pojat 103 1:58:35 0
H-40 45 . Hirvonen Petteri  L-SP Turun Metsänkävijät 103 1:58:36 0
H-40 46 . Korhonen Aki MTB-Turku 101 1:47:35 0
H 47 . Eskelinen Ville Nokia Road Runners 97 1:50:45 0
H 48 . Järvelä Kalle Nordea 96 1:43:33 0
H 49 . Kuusisto Tero L-SP Kuusiston Linnanyrjänät 92 1:58:59 0
H-40 50 . Loikas Vesa L-SP Mustavuoren Sissit 84 1:00:43 0
H-55 51 . Kallioniemi Jouni Kirjatorni 79 1:47:01 0
H-55 52 . Juvas Klaus L-SP Paraisten Merikotkat 75 1:55:15 0
H-40 53 . Vainio Kari  L-SP Turun Metsänkävijät 71 1:41:36 0
H-40 54 . Tuuttila Pentti  Korukistu 70 2:04:55 -10
H-55 55 . Välimäki Heimo  Turun Visat 65 1:19:34 0
H-55 56 . Järvinen Heikki VehVe 60 1:58:44 0
H-55 57 . Järvinen Hannu Raisio 55 1:38:10 0
H40 1 . Lehtonen Jukka L-SP Naantalin Siniset 157 2:01:36 -4
H40 2 . Korpi Antti Turun Suunnistajat 148 1:54:47 0
H40-55 3 . Helkkula Rauli Turun Metsänkävijät 145 1:57:22 0
H40-55 4 . Lainema Ilkka MS Parma 130 1:56:58 0
H40 5 . Tapper Aki Luontoinfo Masku 126 2:05:27 -12
H40 6 . Salonen Matti Turun Suunnistajat 119 1:58:57 0
H40 7 . Kaasalainen Hannu Osatek Power Team 117 1:56:59 0
H40 8 . Kurkilahti Mika Liedon Eränkävijät 113 1:59:40 0
H40 9 . Kajavalta Jyrki L-SP Kaarinan Ristiritarit 113 2:05:50 -12
H40-55 10 . Aarnio Seppo Turun Latu 109 2:01:45 -4
H40 11 . Poutanen Jussi Icopal 106 1:47:17 0
H40 12 . Salonen Jussi L-SP Jokikylän Pojat 103 1:58:35 0
H40 13 . Hirvonen Petteri  L-SP Turun Metsänkävijät 103 1:58:36 0
H40 14 . Korhonen Aki MTB-Turku 101 1:47:35 0
H40 15 . Loikas Vesa L-SP Mustavuoren Sissit 84 1:00:43 0
H40-55 16 . Kallioniemi Jouni Kirjatorni 79 1:47:01 0
H40-55 17 . Juvas Klaus L-SP Paraisten Merikotkat 75 1:55:15 0
H40 18 . Vainio Kari  L-SP Turun Metsänkävijät 71 1:41:36 0
H40 19 . Tuuttila Pentti  Korukistu 70 2:04:55 -10
H40-55 20 . Välimäki Heimo  Turun Visat 65 1:19:34 0
H40-55 21 . Järvinen Heikki VehVe 60 1:58:44 0
H40-55 22 . Järvinen Hannu Raisio 55 1:38:10 0
H55 1 . Helkkula Rauli Turun Metsänkävijät 145 1:57:22 0
H55 2 . Lainema Ilkka MS Parma 130 1:56:58 0
H55 3 . Aarnio Seppo Turun Latu 109 2:01:45 -4
H55 4 . Kallioniemi Jouni Kirjatorni 79 1:47:01 0
H55 5 . Juvas Klaus L-SP Paraisten Merikotkat 75 1:55:15 0
H55 6 . Välimäki Heimo  Turun Visat 65 1:19:34 0
H55 7 . Järvinen Heikki VehVe 60 1:58:44 0
H55 8 . Järvinen Hannu Raisio 55 1:38:10 0
H18 1 . Lappalainen Lauri L-SP Naantalin Siniset 151 1:56:45 0
H18 2 . Talvinen Arto Turun Suunnistajat 138 1:55:27 0
H18 3 . Pakarinen Eero L-SP Turun Metsänkävijät 133 1:53:36 0
H18 4 . Saikkonen Otto L-SP Turun Metsänkävijät 115 1:53:32 0
D 1 . Liimatainen Anni Turun Suunnistajat 128 1:52:22 0
D-18 2 . Hirvonen Eveliina L-SP Littoisten Pirtapiiat 105 1:58:23 0
D 3 . Laitinen Iina L-SP Littoisten Pirtapiiat 103 1:50:13 0
D 4 . Särmäntö Päivi   Rasti-Perniö 91 1:55:01 0
D-18 5 . Lehtiranta Reetta L-SP Leirisiskot 89 1:46:35 0
D 6 . Aitasalo Eva L-SP Auran Tytöt 85 1:53:14 0
D 7 . Auvinen Katja L-SP Turun Tähti-Tytöt 79 1:55:32 0
D 8 . Vainio Hanna L-SP Auran Tytöt 73 1:46:07 0
D-18 9 . Liimatainen Elina L-SP Leirisiskot 73 1:53:19 0
D 10 . Markula Maria L-SP Loimaan Nuotioloimut 71 1:52:49 0
D 11 . Holmroos Mari L-SP Littoisten Pirtapiiat 70 1:48:35 0
D 12 . Aitasalo Nina L-SP Auran Tytöt 67 1:54:47 0
D-55 13 . Järvenranta Pirjo Hirvensalon Heitto 52 1:41:36 0
D 14 . Jääskö Minna Turun Metsänkävijät 43 1:38:29 0
D55 1 . Järvenranta Pirjo Hirvensalon Heitto 52 1:41:36 0
D18 1 . Hirvonen Eveliina L-SP Littoisten Pirtapiiat 105 1:58:23 0
D18 2 . Lehtiranta Reetta L-SP Leirisiskot 89 1:46:35 0
D18 3 . Liimatainen Elina L-SP Leirisiskot 73 1:53:19 0
H pari 1 . Enberg Mikael, Pahlman Svante Bush Push 137 1:56:49 0
H pari-40 2 . Lappalainen Juha, Niinimaa Mika L-SP Auran Tähti Pojat 122 1:55:26 0
H pari 3 . Laine Ville, Mikola Janne L-SP Loimaan Saviset 71 1:51:34 0
D pari 1 . Paakkanen Liisa, Saarinen Salla Pom'Potes 122 1:55:29 0
D pari 3 . Louhi Katri, Miettinen Jaana Turun Suunnistajat 116 1:44:57 0
D pari 2 . Laaksonen Sanna, Kangasaho Essi Turku 116 1:58:30 0
D pari 4 . Kukkonen Joosefiina, Oksanen Noora OL-UT 106 1:54:59 0
D pari 5 . Laakkio Emma, Kivelä Sanni Angelniemen Ankkuri 96 1:48:49 0
D pari-40 6 . Renvall Kirsi, Amper Anu Littoisten Pirtapiiat/TuS 93 1:50:09 0
D pari-40 8 . Antikainen Maippi, Laitinen Päivi TuS/PR 85 1:55:41 0
D pari 7 . Hyvärinen Irma, Korpi Anna-Erika Turun Suunnistajat 85 1:59:15 0
D pari-40 9 . Juvonen Marja, Eronen Jaana L-SP Littoisten Pirtapiiat 57 1:55:45 0
D pari-18 10 . Helin Tuulia, Kallajoki Milla L-SP Auran Tytöt 53 1:49:22 0
D pari 11 . Helenius Ronja, Helenius Susanna L-SP Maarian Kämmekät 44 1:59:25 0
D pari-18 12 . Pitkänen Pia, Järvi Jenny Maarian Mahti 34 1:53:04 0
D pari-18 13 . Fabritius Heidi, Saukkonen Eini L-SP Henrikin Tapulitytöt 30 1:52:46 0
D pari-18 14 . Martti Oona, Kivinen Sanni L-SP Ilpoisten Vuorenkävijät 22 1:54:56 0
40 pari 1 . Lappalainen Juha, Niinimaa Mika Auran Tähti Pojat 122 1:55:26 0
40 pari 2 . Renvall Kirsi, Amper Anu Littoisten Pirtapiiat/TuS 93 1:50:09 0
40 pari 3 . Antikainen Maippi, Laitinen Päivi TuS/PR 85 1:55:41 0
40 pari 4 . Leppänen Satu, Leppänen Kimmo Hirvensalon Heitto 81 1:51:26 0
40 pari 5 . Juvonen Marja, Eronen Jaana L-SP Littoisten Pirtapiiat 57 1:55:45 0
18 pari 1 . Helin Tuulia, Kallajoki Milla L-SP Auran Tytöt 53 1:49:22 0
18 pari 2 . Pitkänen Pia, Järvi Jenny Maarian Mahti 34 1:53:04 0
18 pari 3 . Fabritius Heidi, Saukkonen Eini L-SP Henrikin Tapulitytöt 30 1:52:46 0
18 pari 4 . Martti Oona, Kivinen Sanni L-SP Ilpoisten Vuorenkävijät 22 1:54:56 0
HD pari 1 . Salo Markus, Salo Mervi Punkalaitumen Kunto 127 1:58:40 0
HD pari 2 . Korte Maarit, Kalamies Sami Turun Suunnistajat 117 1:50:18 0
HD pari 3 . Backlund Pernilla, Wiik Peter Närpes OK 108 1:48:43 0
HD pari 4 . Sellman Klaus, Sellman Ulla TuNMKY/Lost 98 1:54:13 0
HD pari 5 . Suominen Petteri, Lindholm Hanna Puutarhakadun suunnistajat 96 1:52:58 0
HD pari-40 6 . Leppänen Satu, Leppänen Kimmo Hirvensalon Heitto 81 1:51:26 0
HD pari 7 . Pyy Päivi, Pyy Harri Hakkistytöt/AngA 79 1:47:54 0
HD pari 8 . Pinomäki Joni, Pinomäki Emilia     L-SP Liedon Eränkävijät 30 1:44:30 0
Vartio 1 . Minipossut 2 L-SP Henrikin Tapulitytöt 24 1:48:19 0
Vartio 2 . Minipossut 1 L-SP Henrikin Tapulitytöt 20 1:50:05 0