Turku Rogaining Sprint 2010 31.5.2010
Ilpoisten Vuorenkävijät Pääskyvuori
Tulosluettelo Rogaining-säännöillä Pisteet Aika Sakko
H 1 . Salo Markus Punkalaitumen Kunto 157 1:59:03 0
H 2 . Paukkunen Petri MS Parma 153 1:57:39 0
H-40 3 . Ekström Thomas MS Parma 140 1:59:39 0
H 4 . Leskinen Jussi L-SP Liedon Eränkävijät 139 2:00:24 -2
H 5 . Karhunen Antti L-SP Turun Metsänkävijät 136 1:59:53 0
H 6 . Ilmarinen Markus Delta 135 2:00:44 -2
H 7 . Kääriäinen Sami L-SP Turun Metsänkävijät 128 2:01:44 -4
H-40 8 . Lainema Timo Turun Metsänkävijät 125 1:56:09 0
H 9 . Lappalainen Lauri L-SP Naantalin Siniset 125 1:57:08 0
H 10 . Ritasalo Timo MS Parma 124 1:54:50 0
H 11 . Knuuti Antti L-SP Turun Metsänkävijät 124 2:00:25 -2
H 12 . Arki Vesa L-SP Turun Metsänkävijät 119 1:58:12 0
H-40 13 . Orell Marko Turun Metsänkävijät 118 1:56:08 0
H-40 14 . Mänty Markku Turun Metsänkävijät 118 2:00:30 -2
H 15 . Korte Tuomo Turun Suunnistajat 116 1:56:39 0
H 16 . Lehto Tero MS Parma 115 2:02:50 -6
H-40 17 . Lehtonen Jukka Turun NMKY 115 2:04:54 -10
H-40 18 . Jerkku Jarmo Turun Metsänkävijät 114 1:56:51 0
H 19 . Suominen Petteri MS Parma 113 1:57:36 0
H 20 . Husu Heikki Uskelan Urhot 111 1:51:21 0
H 21 . Hakkarainen Tuomas MS Parma 110 1:54:04 0
H-40 22 . Järvensivu Tapio Turun Metsänkävijät 109 1:56:27 0
H 23 . Holmroos Joni L-SP Turun Sinikotkat 109 2:00:40 -2
H-40 24 . Sellman Klaus NorsU 107 1:56:14 0
H 25 . Nummela Antti L-SP Liedon Eränkävijät 107 1:57:38 0
H 26 . Laiho Tuomas L-SP Uudenkaupungin Merihait 106 1:52:56 0
H 27 . Raimo Olli L-SP Varsinais-Suomen Samoilijat 106 2:12:30 -26
H-40 28 . Ennola Kari Turun NMKY 105 1:58:47 0
H-55 29 . Lainema Ilkka MS Parma 104 1:54:03 0
H 30 . Seppä Janne Hal Bro 104 2:00:38 -2
H-40 31 . Kurkilahti Mika Turun NMKY 104 2:00:41 -2
H-40 32 . Loikas Vesa L-SP Mustavuoren Sissit 104 2:03:15 -8
H-40 33 . Nokka Ilkka Rasti 88 103 1:49:23 0
H-40 34 . Kosonen Tapani L-SP Mustavuoren Sissit 103 1:58:08 0
H-55 35 . Inki Pekka Turun Metsänkävijät 103 1:59:54 0
H 36 . Niittynen Artturi L-SP Turun Sinikotkat 100 1:57:55 0
H 37 . Rihko Jarkko Nordea 99 1:58:45 0
H 38 . Raute Kaj Suomusjärven Sisu 97 2:03:14 -8
H-55 39 . Hirvonen Pentti Turun Metsänkävijät 96 1:55:44 0
H 40 . Järvelä Kalle Nordea 95 1:52:35 0
H 41 . Kantokoski Jukka Pihkaniskat 94 1:56:14 0
H-40 42 . Kajavalta Jyrki L-SP Euran Peurat 93 1:58:18 0
H 43 . Heinonen Heikki Piikkiö 92 1:45:45 0
H 44 . Jakobsson Kari Nokia 91 1:59:18 0
H-55 45 . Helkkula Rauli Turun Metsänkävijät 91 2:02:53 -6
H-40 46 . Kaasalainen Hannu Power Team 91 2:09:33 -20
H-40 47 . Tomppo Jari Endurance 89 1:58:13 0
H 48 . Peltola Ville Sandvik 87 1:48:21 0
H 49 . Pakarinen Eero L-SP Turun Metsänkävijät 86 1:54:10 0
H-18 50 . Saikkonen Otto L-SP Turun Metsänkävijät 86 1:59:34 0
H-40 51 . Holopainen Jouni Endurance 84 1:58:46 0
H-40 52 . Salonen Jussi L-SP Jokikylän Pojat 84 2:01:56 -4
H 53 . Matomäki Jaakko Turku 77 2:00:08 -2
H 54 . Kuusisto Tero L-SP Kuusiston Linnanyrjänät 76 1:53:55 0
H 55 . Kaasalainen Oskari Power Team 65 1:59:14 0
H-40 56 . Karjalainen Ossi GSK 62 2:14:51 -30
H-55 57 . Maanpää Simo Maarian Mahti 60 1:54:17 0
H40 1 . Ekström Thomas MS Parma 140 1:59:39 0
H40 2 . Lainema Timo Turun Metsänkävijät 125 1:56:09 0
H40 3 . Orell Marko Turun Metsänkävijät 118 1:56:08 0
H40 4 . Mänty Markku Turun Metsänkävijät 118 2:00:30 -2
H40 5 . Lehtonen Jukka Turun NMKY 115 2:04:54 -10
H40 6 . Jerkku Jarmo Turun Metsänkävijät 114 1:56:51 0
H40 7 . Järvensivu Tapio Turun Metsänkävijät 109 1:56:27 0
H40 8 . Sellman Klaus NorsU 107 1:56:14 0
H40 9 . Ennola Kari Turun NMKY 105 1:58:47 0
H40-55 10 . Lainema Ilkka MS Parma 104 1:54:03 0
H40 11 . Kurkilahti Mika Turun NMKY 104 2:00:41 -2
H40 12 . Loikas Vesa L-SP Mustavuoren Sissit 104 2:03:15 -8
H40 13 . Nokka Ilkka Rasti 88 103 1:49:23 0
H40 14 . Kosonen Tapani L-SP Mustavuoren Sissit 103 1:58:08 0
H40-55 15 . Inki Pekka Turun Metsänkävijät 103 1:59:54 0
H40-55 16 . Hirvonen Pentti Turun Metsänkävijät 96 1:55:44 0
H40 17 . Kajavalta Jyrki L-SP Euran Peurat 93 1:58:18 0
H40-55 18 . Helkkula Rauli Turun Metsänkävijät 91 2:02:53 -6
H40 19 . Kaasalainen Hannu Power Team 91 2:09:33 -20
H40 20 . Tomppo Jari Endurance 89 1:58:13 0
H40 21 . Holopainen Jouni Endurance 84 1:58:46 0
H40 22 . Salonen Jussi L-SP Jokikylän Pojat 84 2:01:56 -4
H40 23 . Karjalainen Ossi GSK 62 2:14:51 -30
H40-55 24 . Maanpää Simo Maarian Mahti 60 1:54:17 0
H55 1 . Lainema Ilkka MS Parma 104 1:54:03 0
H55 2 . Inki Pekka Turun Metsänkävijät 103 1:59:54 0
H55 3 . Hirvonen Pentti Turun Metsänkävijät 96 1:55:44 0
H55 4 . Helkkula Rauli Turun Metsänkävijät 91 2:02:53 -6
H55 5 . Maanpää Simo Maarian Mahti 60 1:54:17 0
H18 1 . Saikkonen Otto L-SP Turun Metsänkävijät 86 1:59:34 0
D 1 . Lähdeniemi Sari  L-SP Raision KilliNallit 102 1:53:47 0
D-18 2 . Hirvonen Eveliina L-SP Littoisten Pirtapiiat 99 1:59:29 0
D-40 3 . Lainio Saija Turun NMKY 89 2:00:46 -2
D 4 . Kujala Terhi Pohjankyrön Rasti 88 2:01:03 -4
D 5 . Mattila Elina L-SP LiPi 86 1:54:26 0
D 6 . Markula Maria L-SP Loimaan Nuotioloimut 78 1:51:30 0
D 7 . Alanen Anna L-SP Raision KilliNallit 76 1:54:23 0
D 8 . Auvinen Katja L-SP Turun Tähti-Tytöt 76 1:57:46 0
D-40 9 . Sulavuori Eija Turun Metsänkävijät 73 2:04:32 -10
D 10 . Jalava Jenni  L-SP Raision KilliNallit  72 1:53:20 0
D 11 . Huiskala Inkeri L-SP Nuotiotytöt 71 1:56:54 0
D 12 . Kunttu Lotta L-SP Littoisten Pirtapiiat 70 1:55:03 0
D 13 . Tarkkanen Laura L-SP Littoisten Pirtapiiat 70 2:01:46 -4
D 14 . Lehtiranta Saara L-SP Leirisiskot 67 1:49:54 0
D 15 . Aitasalo Eva L-SP Auran Tytöt 67 1:53:21 0
D 16 . Aitasalo Nina L-SP Auran Tytöt 67 1:53:41 0
D-40 17 . Laaksonen Taina Turun Suunnistajat   61 1:45:53 0
D-55 18 . Kontio Pirkko-Liisa Turun Suunnistajat 61 1:49:27 0
D 19 . Holmroos Mari L-SP Littoisten Pirtapiiat 50 1:55:57 0
D-55 20 . Järvenranta Pirjo Hirvensalon Heitto 48 1:45:43 0
D 21 . Jääskö Minna Turun Metsänkävijät 41 1:54:06 0
D-40 22 . Kullanmäki Marjo Turun Suunnistajat 12 1:37:54 0
D40 1 . Lainio Saija Turun NMKY 89 2:00:46 -2
D40 2 . Sulavuori Eija Turun Metsänkävijät 73 2:04:32 -10
D40 3 . Laaksonen Taina Turun Suunnistajat   61 1:45:53 0
D40-55 4 . Kontio Pirkko-Liisa Turun Suunnistajat 61 1:49:27 0
D40-55 5 . Järvenranta Pirjo Hirvensalon Heitto 48 1:45:43 0
D40 6 . Kullanmäki Marjo Turun Suunnistajat 12 1:37:54 0
D55 1 . Kontio Pirkko-Liisa Turun Suunnistajat 61 1:49:27 0
D55 2 . Järvenranta Pirjo Hirvensalon Heitto 48 1:45:43 0
D18 1 . Hirvonen Eveliina L-SP Littoisten Pirtapiiat 99 1:59:29 0
H pari 1 . Aalto Sami, Takala Timo L-SP Liedon Eränkävijät 127 1:57:05 0
H pari-40 2 . Mäkinen Mika, Jaarinen Timo V-S pelastuslaitos 119 2:00:30 -2
H pari-40 3 . Niinimaa Mika, Lappalainen Juha L-SP Auran Tähti Pojat 108 1:56:35 0
H pari-40 4 . Vanne Pekka, Leino Juhani Hirvensalon Heitto 56 1:21:11 0
H pari 5 . Laine Ville, Mikola Janne Turku 54 2:00:40 -2
H pari 6 . Heino Mikko, Heino Oskari L-SP Koroisten Ritarit 30 1:43:25 0
D pari 1 . Kangasaho Essi, Laaksonen Sanna Rasteilijat 109 1:58:24 0
D pari 2 . Valkonen Sanna, Louhi Katri Turun Suunnistajat 99 1:48:57 0
D pari 3 . Paakkanen Liisa, Saarinen Salla PomPotes 92 1:52:27 0
D pari 4 . Miettinen Jaana, Huhtinen Mirja Turun Suunnistajat 87 1:54:36 0
D pari-40 5 . Juvonen Marja, Eronen Jaana L-SP Littoisten Pirtapiiat 71 1:57:00 0
D pari 6 . Heikkilä Jonna, Sillanpää Elise L-SP Littoisten Pirtapiiat 63 1:50:05 0
D pari 7 . Helenius Susanna, Helenius Pinja L-SP Maarian Kämmekät 54 1:51:35 0
D pari 8 . Stauffer Heta, Kalske Kreetta L-SP Nuotiotytöt 53 1:49:22 0
D pari 9 . Alin Hanna, Lehto Kaisa L-SP Partio-Puhurit 35 2:03:43 -8
40 pari 1 . Mäkinen Mika, Jaarinen Timo V-S pelastuslaitos 119 2:00:30 -2
40 pari 2 . Niinimaa Mika, Lappalainen Juha L-SP Auran Tähti Pojat 108 1:56:35 0
40 pari 3 . Guseff Virpi, Rautarae Veikko Hirvensalon Heitto 93 1:58:03 0
40 pari 4 . Kurppa Pirjo, Mattila Erkki Turun Suunnistajat 75 1:44:19 0
40 pari 5 . Juvonen Marja, Eronen Jaana L-SP Littoisten Pirtapiiat 71 1:57:00 0
40 pari 6 . Vanne Pekka, Leino Juhani Hirvensalon Heitto 56 1:21:11 0
HD pari 1 . Suntioinen Riina, Suntioinen Ville Karkki-Rasti 101 1:57:02 0
HD pari-40 2 . Guseff Virpi, Rautarae Veikko Hirvensalon Heitto 93 1:58:03 0
HD pari 3 . Mikola Anna, Tarkia Miikka Turku 83 1:59:32 0
HD pari-40 4 . Kurppa Pirjo, Mattila Erkki Turun Suunnistajat 75 1:44:19 0
HD pari 5 . Nokka Katja, Nokka Vesa Rasti 88 68 1:55:28 0
HD pari 6 . Laine Marika, Laine Tero Masku 68 1:55:39 0
J 16 1 . Limet L-SP Partio-Puhurit 42 2:01:06 -4
J 16 2 . Mammutti-Apinat L-SP Ilpoisten Vuorenkävijät 19 1:49:39 0
J 16 3 . Me L-SP Ilpoisten Vuorenkävijät 14 1:57:24 0
J perhe 1 . Ilppari L-SP Ilpoisten Vuorenkävijät 30 1:50:21 0