Turku Rogaining Sprint 2016 28.5.2016
Ilpoisten Vuorenkävijät Hirvensalo Turku
Tulokset avoin kilpailu Oma sarja Pisteet Aika Sakot
H18 1 . Karttila Aleksi MS Parma (H18) 135 1:58:38 0
H 1 . Hellstén Juha  Raasto (H) 174 2:04:57 -10
H 2 . Ilmarinen Markus Hiidenkiertäjät (H) 170 1:58:46 0
H 3 . Korpinen Taneli MS Parma (H) 167 1:57:59 0
H 4 . Lehtonen Jukka  Turun NMKY (H40) 160 1:57:52 0
H 5 . Karttila Jussi  MS Parma (H40) 159 1:59:23 0
H 6 . Seppä Janne Hal Bro (H40) 158 1:56:48 0
H 7 . Hakkarainen Tuomas Espoon Akilles (H) 156 1:58:28 0
H 8 . Virtanen Matti Rusko (H40) 153 2:08:56 -18
H 9 . Tenho Mikko Pääskyparvi (H) 144 2:01:21 -4
H 10 . Jakobsson Kari Rumilus Design (H) 141 1:54:47 0
H 11 . Farkas David  Helsingin Suunnistajat (H40) 140 2:00:57 -2
H 12 . Karttila Aleksi MS Parma (H18) 135 1:58:38 0
H 13 . Pekkala Juuso Team Maha (H) 131 1:52:24 0
H 14 . Heikkilä Vesa MS Parma (H) 129 1:58:12 0
H 15 . Nurisalo Jaani  Rödsön Veijarit (H40) 127 2:00:15 -2
H 16 . Aaltonen J OC Harharetki (H) 124 2:00:52 -2
H 17 . Helenius Ville  OC Harharetki (H) 123 1:55:27 0
H 18 . Kuosmanen Tuomo Pihkaniskat (H40) 123 2:03:08 -8
H 19 . Heino Mikko Koroisten Ritarit (H40) 119 2:04:03 -10
H 20 . Ennola Kari Kaarinan Ristiritarit (H40) 116 1:51:18 0
H 21 . Nummela Ville  Oriveden Eräsudet (H) 116 1:52:01 0
H 22 . Suominen Markus OC Harharetki (H) 116 1:58:19 0
H 23 . Välke Olli Turun NMKY (H40) 116 1:58:33 0
H 24 . Kallio Juho Turun Sinikotkat (H) 115 2:01:17 -4
H 25 . Vahala Juha-Pekka Mustavuoren Sissit (H40) 114 1:59:09 0
H 26 . Inki Pekka Turun Metsänkävijät (H65) 113 2:00:09 -2
H 27 . Tarkia Miikka  Turun Suunnistajat (H) 109 1:53:03 0
H 28 . Lehtinen Marko Eura-Kauttuan Urheilijat (H40) 109 1:54:09 0
H 29 . Kiviniemi Jaakko  Turun Eränkävijät (H) 109 1:56:27 0
H 30 . Kosonen Tapani Mustavuoren Sissit (H55) 109 1:56:39 0
H 31 . Hirvonen Pentti Turun Metsänkävijät (H65) 107 1:52:21 0
H 32 . Kurkilahti Mika  Turun NMKY (H40) 107 1:59:46 0
H 33 . Virtanen Kari  NaSU (H55) 105 2:01:20 -4
H 34 . Kiviniemi Jussi Turun Eränkävijät (H) 104 1:53:18 0
H 35 . Leppänen Kimmo Hirvensalon Heitto (H55) 103 1:55:20 0
H 36 . Hyväri Mikko  Enonkosken Urheilijat (H40) 102 1:55:06 0
H 37 . Aalto Sami  Liedon Eränkävijät (H40) 102 1:55:57 0
H 38 . Sellman Klaus NorsU (H40) 102 2:07:44 -16
H 39 . Kajavalta Jyrki Turun Suunnistajat (H40) 101 1:59:24 0
H 40 . Kallio Matti Turun Suunnistajat (H) 100 1:57:03 0
H 41 . Heikkilä Anssi NARU (H40) 97 1:58:29 0
H 42 . Polari Jukka  Turku (H40) 94 1:52:43 0
H 43 . Manninen Juha-Matti (H) 94 1:58:18 0
H 44 . Lainema Ilkka MS Parma (H65) 90 1:55:33 0
H 45 . Freman Petri FMR (H40) 86 1:57:11 0
H 46 . Eklund Marko Turku (H40) 86 1:58:55 0
H 47 . Nieminen Jami Hyvis Goes Fast (H) 56 2:01:54 -4
H 48 . Rantanen Esko  Lieto (H55) 55 2:00:14 -2
H 49 . Hakkarainen Samuli  MS Parma (H65) 39 1:59:59 0
H Saarinen Mikko  Kunto-Hempat (H65) 0 HYL 0
H40 1 . Lehtonen Jukka  Turun NMKY (H40) 160 1:57:52 0
H40 2 . Karttila Jussi  MS Parma (H40) 159 1:59:23 0
H40 3 . Seppä Janne Hal Bro (H40) 158 1:56:48 0
H40 4 . Virtanen Matti Rusko (H40) 153 2:08:56 -18
H40 5 . Farkas David  Helsingin Suunnistajat (H40) 140 2:00:57 -2
H40 6 . Nurisalo Jaani  Rödsön Veijarit (H40) 127 2:00:15 -2
H40 7 . Kuosmanen Tuomo Pihkaniskat (H40) 123 2:03:08 -8
H40 8 . Heino Mikko Koroisten Ritarit (H40) 119 2:04:03 -10
H40 9 . Ennola Kari Kaarinan Ristiritarit (H40) 116 1:51:18 0
H40 10 . Välke Olli Turun NMKY (H40) 116 1:58:33 0
H40 11 . Vahala Juha-Pekka Mustavuoren Sissit (H40) 114 1:59:09 0
H40 12 . Inki Pekka Turun Metsänkävijät (H65) 113 2:00:09 -2
H40 13 . Lehtinen Marko Eura-Kauttuan Urheilijat (H40) 109 1:54:09 0
H40 14 . Kosonen Tapani Mustavuoren Sissit (H55) 109 1:56:39 0
H40 15 . Hirvonen Pentti Turun Metsänkävijät (H65) 107 1:52:21 0
H40 16 . Kurkilahti Mika  Turun NMKY (H40) 107 1:59:46 0
H40 17 . Virtanen Kari  NaSU (H55) 105 2:01:20 -4
H40 18 . Leppänen Kimmo Hirvensalon Heitto (H55) 103 1:55:20 0
H40 19 . Hyväri Mikko  Enonkosken Urheilijat (H40) 102 1:55:06 0
H40 20 . Aalto Sami  Liedon Eränkävijät (H40) 102 1:55:57 0
H40 21 . Sellman Klaus NorsU (H40) 102 2:07:44 -16
H40 22 . Kajavalta Jyrki Turun Suunnistajat (H40) 101 1:59:24 0
H40 23 . Heikkilä Anssi NARU (H40) 97 1:58:29 0
H40 24 . Polari Jukka  Turku (H40) 94 1:52:43 0
H40 25 . Lainema Ilkka MS Parma (H65) 90 1:55:33 0
H40 26 . Freman Petri FMR (H40) 86 1:57:11 0
H40 27 . Eklund Marko Turku (H40) 86 1:58:55 0
H40 28 . Rantanen Esko  Lieto (H55) 55 2:00:14 -2
H40 29 . Hakkarainen Samuli  MS Parma (H65) 39 1:59:59 0
H40 Saarinen Mikko  Kunto-Hempat (H65) 0 HYL 0
H55 1 . Inki Pekka Turun Metsänkävijät (H65) 113 2:00:09 -2
H55 2 . Kosonen Tapani Mustavuoren Sissit (H55) 109 1:56:39 0
H55 3 . Hirvonen Pentti Turun Metsänkävijät (H65) 107 1:52:21 0
H55 4 . Virtanen Kari  NaSU (H55) 105 2:01:20 -4
H55 5 . Leppänen Kimmo Hirvensalon Heitto (H55) 103 1:55:20 0
H55 6 . Lainema Ilkka MS Parma (H65) 90 1:55:33 0
H55 7 . Rantanen Esko  Lieto (H55) 55 2:00:14 -2
H55 8 . Hakkarainen Samuli  MS Parma (H65) 39 1:59:59 0
H55 Saarinen Mikko  Kunto-Hempat (H65) 0 HYL 0
H65 1 . Inki Pekka Turun Metsänkävijät (H65) 113 2:00:09 -2
H65 2 . Hirvonen Pentti Turun Metsänkävijät (H65) 107 1:52:21 0
H65 3 . Lainema Ilkka MS Parma (H65) 90 1:55:33 0
H65 4 . Hakkarainen Samuli  MS Parma (H65) 39 1:59:59 0
H65 Saarinen Mikko  Kunto-Hempat (H65) 0 HYL 0
D 1 . Liimatainen Anni Turun Suunnistajat (D) 146 1:58:30 0
D 2 . Lainio Saija Turun NMKY (D40) 121 1:56:26 0
D 3 . Perasto Riikka Turku (D) 121 1:58:03 0
D 4 . Viitala Pirjo Turun Metsänkävijät (D55) 113 2:00:11 -2
D 5 . Luotonen Ida  Turku (D) 112 1:52:38 0
D 6 . Leppäaho Riia Raision KilliNallit (D) 111 1:58:33 0
D 7 . Kosonen Anni Kaarinan Korpiklaani (D) 109 1:54:27 0
D 8 . Katainen Krista Turku (D) 103 1:58:02 0
D 9 . Hovirinta Marjo  Turun Metsänkävijät (D55) 102 1:55:38 0
D 10 . Sulavuori Eija Turun Metsänkävijät (D40) 102 1:55:42 0
D 11 . Aro Tuula Puuro team (D) 99 2:02:53 -6
D 12 . Kunttu Lotta Littoisten Pirtapiiat (D) 95 2:01:11 -4
D 13 . Pekkala Inkeri  Team Maha (D40) 93 1:52:17 0
D 14 . Pietilä Maiju Rymättylän Märssyvahdit (D) 93 1:57:11 0
D 15 . Auvinen Katja Turun Tähti-Tytöt (D40) 87 1:57:06 0
D 16 . Holmroos Mari Littoisten Pirtapiiat (D40) 87 2:02:47 -6
D 17 . Leppänen Satu Hirvensalon Heitto (D40) 82 1:56:06 0
D 18 . Pärnänen Taina  Joutsenon Kullervo (D40) 75 1:59:15 0
D 19 . Mäkinen Eeva  Turku (D) 71 1:59:34 0
D 20 . Björklund Sini Turun Latu (D) 71 1:59:41 0
D 21 . Hakkarainen Laila  MS Parma (D55) -84 2:51:02 -104
D Pärli Margis Hirvensalon Heitto (D40) 0 HYL 0
D40 1 . Lainio Saija Turun NMKY (D40) 121 1:56:26 0
D40 2 . Viitala Pirjo Turun Metsänkävijät (D55) 113 2:00:11 -2
D40 3 . Hovirinta Marjo  Turun Metsänkävijät (D55) 102 1:55:38 0
D40 4 . Sulavuori Eija Turun Metsänkävijät (D40) 102 1:55:42 0
D40 5 . Pekkala Inkeri  Team Maha (D40) 93 1:52:17 0
D40 6 . Auvinen Katja Turun Tähti-Tytöt (D40) 87 1:57:06 0
D40 7 . Holmroos Mari Littoisten Pirtapiiat (D40) 87 2:02:47 -6
D40 8 . Leppänen Satu Hirvensalon Heitto (D40) 82 1:56:06 0
D40 9 . Pärnänen Taina  Joutsenon Kullervo (D40) 75 1:59:15 0
D40 10 . Hakkarainen Laila  MS Parma (D55) -84 2:51:02 -104
D40 Pärli Margis Hirvensalon Heitto (D40) 0 HYL 0
D55 1 . Viitala Pirjo Turun Metsänkävijät (D55) 113 2:00:11 -2
D55 2 . Hovirinta Marjo  Turun Metsänkävijät (D55) 102 1:55:38 0
D55 3 . Hakkarainen Laila  MS Parma (D55) -84 2:51:02 -104
JH14 1 . Holmroos Sakari, Arvelmo Matias  Turun Sinikotkat (JH14) 78 1:50:13 0
JH14 2 . Hihnala Henrik, Ketola Kristian Koovee (JH14) 59 2:00:12 -2
JH14 3 . Hihnala Eeli & Konsta Tampereen takiaiset (JH14) 27 1:37:27 0
JH1518 1 . Holmroos Sakari, Arvelmo Matias  Turun Sinikotkat (JH14) 78 1:50:13 0
JH1518 2 . Hihnala Henrik, Ketola Kristian Koovee (JH14) 59 2:00:12 -2
JH1518 3 . Vainio Anton, Kotilainen Niko Ilpoisten Vuorenkävijät (JH1518) 52 1:50:12 0
JH1518 4 . Hihnala Eeli & Konsta Tampereen takiaiset (JH14) 27 1:37:27 0
JH21 1 . Karhunen Antti, Kääriäinen Sami Turun Metsänkävijät (JH21) 166 2:00:01 -2
JH21 2 . Holmroos Joni, Kattelmäki Kristian Turun Sinikotkat (JH21) 154 1:59:59 0
JH21 3 . Hihnala Tero, Hihnala Heikki Tornion partiolaiset (JH21) 147 2:06:38 -14
JH21 4 . Turtola Matti, Kärkkäinen Risto Rasti Elmo (JH21) 144 1:57:26 0
JH21 5 . Fagerlund M, Granholm S, Karlsson R  Åbo (JH21) 144 2:05:22 -12
JH21 6 . Tuomi Pertti, Tuomi Jouko Askolan Urheilijat (JH21) 139 1:53:24 0
JH21 7 . Kalajoki Mikko, Lindström Petri Jokikylän Pojat (J40) 130 1:58:28 0
JH21 8 . Mäki Tero, Lehto Kari Turun Metsänkävijät (JH21) 129 1:57:18 0
JH21 9 . Repo Vesa, Virta Ismo RastiPiikkiö (J40) 127 1:58:35 0
JH21 10 . Koivisto T, Silta-aho P, Nurminen M Litsan pihkaniskat (JH21) 126 1:54:50 0
JH21 11 . Ojansivu Jesse, Ojansivu Ilkka (JH21) 120 1:58:14 0
JH21 12 . Salonen Jussi, Pohjanen Lauri Jokikylän Pojat (JH21) 117 1:57:57 0
JH21 13 . Suntioinen Ville, Barkoff Alex Team SunBar (JH21) 113 1:50:59 0
JH21 14 . Huisko Esko, Hellman Ari MS Parma (J40) 110 1:53:25 0
JH21 15 . Mäntylä Markku, Lehtisaari Riku (JH21) 95 1:54:42 0
JH21 16 . Laaksonen Mika, Tuominen Marko Ne vikatikit (J40) 93 1:56:13 0
JH21 17 . Holmroos Sakari, Arvelmo Matias  Turun Sinikotkat (JH14) 78 1:50:13 0
JH21 18 . Hihnala Henrik, Ketola Kristian Koovee (JH14) 59 2:00:12 -2
JH21 19 . Vainio Anton, Kotilainen Niko Ilpoisten Vuorenkävijät (JH1518) 52 1:50:12 0
JH21 20 . Hihnala Eeli & Konsta Tampereen takiaiset (JH14) 27 1:37:27 0
JD14 1 . Kotilainen, Kieleväinen ,Lukka, Kesti Henrikin Tapulitytöt (JD14) 18 2:06:38 -14
JD21 1 . Lindeqvist, Kujala, Kangasaho, Mäkelä Fossiilit (JD21) 118 1:57:51 0
JD21 2 . Alanen Anna, Lähteenmäki Inka Raision KilliNallit (JD21) 89 1:55:20 0
JD21 3 . Rauhala Elina, Harve Liisa Kilon Kipinät (JD21) 82 1:54:35 0
JD21 4 . Raunila Sanna, Nikkanen Henna (JD21) 81 1:51:18 0
JD21 5 . Holappa Johanna, Mattila Elina Littoisten Pirtapiiat (JD21) 81 1:55:17 0
JD21 6 . Leino Liisa, Ruohola Maria Mikaelin Sinikellot (JD21) 80 1:52:27 0
JD21 7 . Mäenpää Anni, Mäenpää Marjaana Suunnattomat Sinitiaiset (JD21) 72 1:58:31 0
JD21 8 . Kastemaa Tuuli, Haasto Raija Hirvensalon Heitto (J40) 71 1:55:04 0
JD21 9 . Lehti, Lindeman, Mansikka-aho, Ojanen Turun MiSu (JD21) 71 1:59:40 0
JD21 10 . Niinikoski Laura, Niinikoski Iida Turku (JD21) 66 1:47:33 0
JD21 11 . Välke Emmi, Jurvanen Eija Merileijonat (JD21) 66 1:55:23 0
JD21 12 . Laukkanen Maija-Liisa, Virtala Elli Raision KilliNallit (JD21) 58 1:51:06 0
JD21 13 . Lepikkö Minna, Lepikkö Piia Raisio (JD21) 52 1:41:15 0
JD21 14 . Ketovuori, Reponen, Laitakari L-T/HeTa/LiPi (JD21) 34 1:55:30 0
JD21 15 . Rastas Pinja, Lahtinen Kreetta Mikaelin Sinikellot (JD21) 31 1:44:26 0
JD21 16 . Kotilainen, Kieleväinen ,Lukka, Kesti Henrikin Tapulitytöt (JD14) 18 2:06:38 -14
JHD14 1 . Nummela Laura, Nummela Luukas Oriveden Eräsudet (JHD14) 34 1:38:52 0
JHD1518 1 . Hiirsalmi Henni, Hiirsalmi Ville Liedon Eränkävijät (JHD1518) 58 1:59:02 0
JHD1518 2 . Nummela Laura, Nummela Luukas Oriveden Eräsudet (JHD14) 34 1:38:52 0
JHD21 1 . Valtanen Simo, Valtanen Merja Vaaljoki Racing Team (JHD21) 143 1:57:27 0
JHD21 2 . Stenholm Sari, Stenholm Pekka Raasto (JHD21) 142 1:58:57 0
JHD21 3 . Summanen O, Ekqvist J, Lindvall V Kaira (JHD21) 128 1:58:19 0
JHD21 4 . Kalamies Sami, Korte Maarit Turun Suunnistajat (JHD21) 120 1:55:30 0
JHD21 5 . Juslén Aino, Kirma Juhani Hiiden Hittavaiset (JHD21) 109 1:59:50 0
JHD21 6 . Hollmen Jaana, Hollmen Iiro Friskalan Pummi (JHD21) 109 2:00:45 -2
JHD21 7 . Temonen A-M, Koskela P, Koskela O Jaakon Samoojat (JHD21) 82 1:58:37 0
JHD21 8 . Salo Mervi, Salo Kasperi Punkalaitumen Kunto (JHD21) 80 1:55:44 0
JHD21 9 . Salminen Laura, Roivas Antti Lätynkääntäjät (JHD21) 78 1:59:51 0
JHD21 10 . Hirvonen Ma & Ma & Mi, Eronen J KST/TSK/LiPi (JHD21) 72 2:00:01 -2
JHD21 11 . Ala-Nissilä Tiina, Brysch Erik MS Parma (JHD21) 61 2:03:10 -8
JHD21 12 . Hiirsalmi Henni, Hiirsalmi Ville Liedon Eränkävijät (JHD1518) 58 1:59:02 0
JHD21 13 . Tarkia Anna, Tarkia Markus Turun Suunnistajat (JHD21) 55 1:49:24 0
JHD21 14 . Nummela Laura, Nummela Luukas Oriveden Eräsudet (JHD14) 34 1:38:52 0
JHD21 15 . Grandell P-M, Lindberg B, Paukku T Turku (JHD21) 33 2:06:15 -14
J40 1 . Kalajoki Mikko, Lindström Petri Jokikylän Pojat (J40) 130 1:58:28 0
J40 2 . Repo Vesa, Virta Ismo RastiPiikkiö (J40) 127 1:58:35 0
J40 3 . Huisko Esko, Hellman Ari MS Parma (J40) 110 1:53:25 0
J40 4 . Laaksonen Mika, Tuominen Marko Ne vikatikit (J40) 93 1:56:13 0
J40 5 . Kastemaa Tuuli, Haasto Raija Hirvensalon Heitto (J40) 71 1:55:04 0