Turku Rogaining Sprint 2017 28.5.2017
Ilpoisten Vuorenkävijät Naantali
Tulokset avoin kilpailu Oma sarja Pisteet Aika Sakot
D 1 . Liimatainen Anni Turun Suunnistajat D 163 1:58:24 0
D 2 . Perasto Riikka Turku D 158 2:00:23 -2
D 3 . Luotonen Ida Turku D 134 1:55:13 0
D 4 . Lappalainen Elina Turun NMKY D 125 1:54:42 0
D 5 . Aro Tuula Turun Metsänkävijät D40 117 1:57:15 0
D 6 . Junnila Annastiina Turun Suunnistajat D 109 1:54:25 0
D 7 . Lainio Saija Turun NMKY D40 109 2:02:48 -6
D 8 . Randell Piia Turun Metsänkävijät D 106 2:03:51 -8
D 9 . Nokka Katja Rasti-88 D40 104 2:00:57 -2
D 10 . Mäkelä Tiina RaTU D40 101 1:50:17 0
D 11 . Auvinen Katja Turun Tähti-Tytöt D40 101 1:55:05 0
D 12 . Huhtamäki Maija Naantali D 101 1:55:21 0
D 13 . Välilä Laura Lallin Partio D 101 2:00:26 -2
D 14 . Margis Pärli Turku D40 97 2:02:38 -6
D 15 . Pekkala Inkeri Turun Metsänkävijät D40 95 1:46:04 0
D 16 . Perasto Mari Helsinki D 90 1:58:28 0
D 17 . Laari Sini Turku D 85 1:55:31 0
D 18 . Viitala Pirjo Turun Metsänkävijät D55 81 1:55:38 0
D 19 . Suominen Salli RajakivenKiertäjät D 79 1:49:43 0
D 20 . Valkama Erja-Sisko Auran Eräkurjet D 67 1:55:42 0
D 21 . Ryynänen Eliisa Pihkaniskat D55 59 1:55:01 0
D 22 . Potinkara Iida Turun Metsänkävijät D 55 1:55:19 0
D 23 . Jussilainen Iina Maarian Kämmekät D 43 1:29:08 0
D40 1 . Aro Tuula Turun Metsänkävijät D40 117 1:57:15 0
D40 2 . Lainio Saija Turun NMKY D40 109 2:02:48 -6
D40 3 . Nokka Katja Rasti-88 D40 104 2:00:57 -2
D40 4 . Mäkelä Tiina RaTU D40 101 1:50:17 0
D40 5 . Auvinen Katja Turun Tähti-Tytöt D40 101 1:55:05 0
D40 6 . Margis Pärli Turku D40 97 2:02:38 -6
D40 7 . Pekkala Inkeri Turun Metsänkävijät D40 95 1:46:04 0
D40 8 . Viitala Pirjo Turun Metsänkävijät D55 81 1:55:38 0
D40 9 . Ryynänen Eliisa Pihkaniskat D55 59 1:55:01 0
D55 1 . Viitala Pirjo Turun Metsänkävijät D55 81 1:55:38 0
D55 2 . Ryynänen Eliisa Pihkaniskat D55 59 1:55:01 0
H 1 . Ilmarinen Markus Hiidenkiertäjät H 183 1:59:06 0
H 2 . Hakala Juuso Turku H 177 1:56:43 0
H 3 . Holmroos Joni Turun Sinikotkat H40 176 2:00:47 -2
H 4 . Lehtonen Jukka Turun NMKY H55 166 1:59:46 0
H 5 . Heikkilä Vesa MS Parma H 165 1:58:36 0
H 6 . Virtanen Matti Rusko H40 164 1:58:01 0
H 7 . Vahala Jani Sigge H40 159 2:00:29 -2
H 8 . Kääriäinen Sami Turun Metsänkävijät H40 156 2:01:59 -4
H 9 . Heino Mikko Koroisten Ritarit H40 154 2:02:07 -6
H 10 . Saarinen Villiam Turun Sinikotkat H 151 2:02:51 -6
H 11 . Palo Ari Turun Metsänkävijät H40 151 2:10:47 -22
H 12 . Luukkanen Lassi Turun Suunnistajat H40 150 1:57:17 0
H 13 . Hihnala Heikki Pohjan Tytöt ja Sissit H 150 2:01:34 -4
H 14 . Seppä Janne Hal Bro H40 149 1:56:58 0
H 15 . Nokka Ilkka Rasti-88 H40 143 1:54:18 0
H 16 . Viikari Pekka Turun NMKY H40 141 1:56:54 0
H 17 . Hyytiäinen Jukka TuPu H40 141 1:57:27 0
H 18 . Välke Olli Turun NMKY H40 140 1:57:56 0
H 19 . Miettinen Heikki H40 140 1:57:59 0
H 20 . Itkonen Otto Turun Suunnistajat H 140 2:02:30 -6
H 21 . Lehtinen Marko Eura-Kauttuan Urheilijat H40 132 1:58:38 0
H 22 . Terävä Antti Pihkaniskat H 130 2:00:11 -2
H 23 . Hyväri Mikko Enonkosken Urheilijat H40 130 2:01:51 -4
H 24 . Laaksonen Mika Ne vikatikit H40 128 1:58:31 0
H 25 . Pihlava Jarno Aurator Varainhoito H 128 1:58:42 0
H 26 . Kajavalta Jyrki Turun Suunnistajat H40 128 2:04:05 -10
H 27 . Kattelmäki Kristian Turun Sinikotkat H 127 2:01:49 -4
H 28 . Rantasalo Esa Raisua H40 125 1:51:51 0
H 29 . Lappalainen Juha Turun NMKY H40 125 1:55:25 0
H 30 . Polari Jukka Team Gulo Gulo H40 123 1:56:21 0
H 31 . Mäki Tero Turun Metsänkävijät H 121 1:56:15 0
H 32 . Kuosmanen Tuomo Pihkaniskat H40 120 1:58:29 0
H 33 . Sellman Klaus NorsU H40 119 1:57:18 0
H 34 . Silta-aho Pentti MS-52 H40 116 1:56:52 0
H 35 . Kastman Arto Turun Eränkävijät H 115 1:55:47 0
H 36 . Niinikoski Harri Turku H40 112 1:52:31 0
H 37 . Kutila Mika Turun Sinikotkat H 112 1:57:01 0
H 38 . Luoma Simo Pihkaniskat H65 112 1:57:41 0
H 39 . Kaira Miikka Kymin Suunnistajat H40 110 1:50:40 0
H 40 . Lainema Ilkka MS Parma H65 110 1:53:05 0
H 41 . Jalonen Kimmo Turun Metsänkävijät H55 108 2:01:58 -4
H 42 . Haapala Tuomo Paimion Rasti H18 106 1:56:06 0
H 43 . Räsänen Mikko Swimrunnojat H 103 1:55:27 0
H 44 . Heikkilä Anssi Naantalin Siniset H40 103 1:56:50 0
H 45 . Pajula Teemu Pajulan rasti H40 101 1:59:06 0
H 46 . Vahala Juha-Pekka Mustavuoren Sissit H40 98 1:59:43 0
H 47 . Eklund Marko PCAS H40 97 1:50:53 0
H 48 . Kiviniemi Jaakko Turun Eränkävijät H 97 1:57:36 0
H 49 . Ryynänen Jorma Pihkaniskat H65 96 2:00:34 -2
H 50 . Pekkala Juhani Turun Metsänkävijät H40 95 1:46:01 0
H 51 . Manninen Juha-Matti Turku H 94 1:58:08 0
H 52 . Kallio Matti Turun Suunnistajat H 91 2:00:20 -2
H 53 . Hirvonen Pentti Turun Metsänkävijät H65 88 1:45:00 0
H 54 . Tolvanen Veikko Ainolan Kohautus H40 86 1:55:13 0
H 55 . Inki Pekka Turun Metsänkävijät H65 81 1:56:11 0
H 56 . Kosonen Tapani Mustavuoren Sissit H55 79 1:49:46 0
H 57 . Laine Jukka NaSU H55 78 2:00:12 -2
H 58 . Harju Eetu Turun Eränkävijät H 67 1:51:58 0
H18 1 . Haapala Tuomo Paimion Rasti H18 106 1:56:06 0
H40 1 . Holmroos Joni Turun Sinikotkat H40 176 2:00:47 -2
H40 2 . Lehtonen Jukka Turun NMKY H55 166 1:59:46 0
H40 3 . Virtanen Matti Rusko H40 164 1:58:01 0
H40 4 . Vahala Jani Sigge H40 159 2:00:29 -2
H40 5 . Kääriäinen Sami Turun Metsänkävijät H40 156 2:01:59 -4
H40 6 . Heino Mikko Koroisten Ritarit H40 154 2:02:07 -6
H40 7 . Palo Ari Turun Metsänkävijät H40 151 2:10:47 -22
H40 8 . Luukkanen Lassi Turun Suunnistajat H40 150 1:57:17 0
H40 9 . Seppä Janne Hal Bro H40 149 1:56:58 0
H40 10 . Nokka Ilkka Rasti-88 H40 143 1:54:18 0
H40 11 . Viikari Pekka Turun NMKY H40 141 1:56:54 0
H40 12 . Hyytiäinen Jukka TuPu H40 141 1:57:27 0
H40 13 . Välke Olli Turun NMKY H40 140 1:57:56 0
H40 14 . Miettinen Heikki H40 140 1:57:59 0
H40 15 . Lehtinen Marko Eura-Kauttuan Urheilijat H40 132 1:58:38 0
H40 16 . Hyväri Mikko Enonkosken Urheilijat H40 130 2:01:51 -4
H40 17 . Laaksonen Mika Ne vikatikit H40 128 1:58:31 0
H40 18 . Kajavalta Jyrki Turun Suunnistajat H40 128 2:04:05 -10
H40 19 . Rantasalo Esa Raisua H40 125 1:51:51 0
H40 20 . Lappalainen Juha Turun NMKY H40 125 1:55:25 0
H40 21 . Polari Jukka Team Gulo Gulo H40 123 1:56:21 0
H40 22 . Kuosmanen Tuomo Pihkaniskat H40 120 1:58:29 0
H40 23 . Sellman Klaus NorsU H40 119 1:57:18 0
H40 24 . Silta-aho Pentti MS-52 H40 116 1:56:52 0
H40 25 . Niinikoski Harri Turku H40 112 1:52:31 0
H40 26 . Luoma Simo Pihkaniskat H65 112 1:57:41 0
H40 27 . Kaira Miikka Kymin Suunnistajat H40 110 1:50:40 0
H40 28 . Lainema Ilkka MS Parma H65 110 1:53:05 0
H40 29 . Jalonen Kimmo Turun Metsänkävijät H55 108 2:01:58 -4
H40 30 . Heikkilä Anssi Naantalin Siniset H40 103 1:56:50 0
H40 31 . Pajula Teemu Pajulan rasti H40 101 1:59:06 0
H40 32 . Vahala Juha-Pekka Mustavuoren Sissit H40 98 1:59:43 0
H40 33 . Eklund Marko PCAS H40 97 1:50:53 0
H40 34 . Ryynänen Jorma Pihkaniskat H65 96 2:00:34 -2
H40 35 . Pekkala Juhani Turun Metsänkävijät H40 95 1:46:01 0
H40 36 . Hirvonen Pentti Turun Metsänkävijät H65 88 1:45:00 0
H40 37 . Tolvanen Veikko Ainolan Kohautus H40 86 1:55:13 0
H40 38 . Inki Pekka Turun Metsänkävijät H65 81 1:56:11 0
H40 39 . Kosonen Tapani Mustavuoren Sissit H55 79 1:49:46 0
H40 40 . Laine Jukka NaSU H55 78 2:00:12 -2
H55 1 . Lehtonen Jukka Turun NMKY H55 166 1:59:46 0
H55 2 . Luoma Simo Pihkaniskat H65 112 1:57:41 0
H55 3 . Lainema Ilkka MS Parma H65 110 1:53:05 0
H55 4 . Jalonen Kimmo Turun Metsänkävijät H55 108 2:01:58 -4
H55 5 . Ryynänen Jorma Pihkaniskat H65 96 2:00:34 -2
H55 6 . Hirvonen Pentti Turun Metsänkävijät H65 88 1:45:00 0
H55 7 . Inki Pekka Turun Metsänkävijät H65 81 1:56:11 0
H55 8 . Kosonen Tapani Mustavuoren Sissit H55 79 1:49:46 0
H55 9 . Laine Jukka NaSU H55 78 2:00:12 -2
H65 1 . Luoma Simo Pihkaniskat H65 112 1:57:41 0
H65 2 . Lainema Ilkka MS Parma H65 110 1:53:05 0
H65 3 . Ryynänen Jorma Pihkaniskat H65 96 2:00:34 -2
H65 4 . Hirvonen Pentti Turun Metsänkävijät H65 88 1:45:00 0
H65 5 . Inki Pekka Turun Metsänkävijät H65 81 1:56:11 0
J40 1 . Putkuri Tommi, Luoto Mika Turun Metsänkävijät J40 183 2:00:28 -2
J40 2 . Tuokko Esa, Virtanen Kari NaSU J40 161 1:58:59 0
J40 3 . Huisko Esko, Helmann Ari Lieto J40 124 1:50:36 0
J40 4 . Lehto Kari, Säteri Raija Turun Metsänkävijät J40 121 2:05:22 -12
J40 5 . Repo Vesa, Virta Ismo RastiPiikkiö J40 108 1:57:38 0
J40 6 . Leppänen Satu, Leppänen Kimmo Hirvensalon Heitto J40 84 1:51:57 0
J40 7 . Kurkilahti Mika, Ahola Janne Turun NMKY J40 84 1:58:09 0
J40 8 . Liljeroth P, Hoffman L, Huttula M Pargas IF J40 83 1:57:34 0
J40 9 . Leppämäki Tuija, Leppämäki Matti Loimaan Jankko J40 80 1:49:07 0
J40 10 . Luoma Helena, Reinikainen Pirjo Pihkaniskat J40 56 1:50:50 0
JD 1 . Miettinen Jaana, Louhi Katri Turun Suunnistajat JD 117 1:55:36 0
JD 2 . Tanner Suvi, Jalava Jenni Riks MP JD 116 1:59:22 0
JD 3 . Koivusalo Laura, Hirvonen Karo Littoisten Pirtapiiat JD 115 1:57:58 0
JD 4 . Alanen Anna, Lähteenmäki Inka Raision KilliNallit JD 113 1:56:22 0
JD 5 . Kujala Terhi, Mäkelä Joosefiina Fossiilit JD 111 1:56:10 0
JD 6 . Mattila Elina, Holappa Johanna Littoisten Pirtapiiat JD 107 1:59:10 0
JD 7 . Ruokonen Maija, Savoila Virve Auran Tähti Pojat JD 103 1:58:19 0
JD 8 . Nurmi Lotta, Larri Viivi Naantalin Siniset JD1518 88 1:54:04 0
JD 9 . Mustonen Minttu, Haverinen Milka Närpes OK JD 85 2:00:53 -2
JD 10 . Repo P, Järvinen A, Sipilä M RastiPiikkiö JD 84 1:58:45 0
JD 11 . Leino Liisa, Ruohola Maria Mikaelin Sinikellot JD 83 1:57:43 0
JD 12 . Kolehmainen S-T, Suojanen Ella Lätynkääntäjät JD1518 81 1:59:23 0
JD 13 . Parkkunen Vilja, Leisvuori Anna Nuotiotytöt JD 76 1:52:44 0
JD 14 . Rauhala Elina, Harve Liisa Kilon Kipinät JD 76 1:58:12 0
JD 15 . Svegin Jenny, Nikkanen Henna Inkerit JD 67 1:59:17 0
JD 16 . Kunttu Lotta, Keränen Emmi Littoisten Pirtapiiat JD 65 2:03:58 -8
JD 17 . Salminen K, Eronen J, Juvonen M Rymättylän Märssyvahdit JD 64 2:00:23 -2
JD 18 . Hirvonen Marika, Salviander P-L Kaarinan Sädetytöt JD 62 1:54:43 0
JD 19 . Luoma Helena, Reinikainen Pirjo Pihkaniskat J40 56 1:50:50 0
JD 20 . Rastas Pinja, Mattila Olivia Mikaelin Sinikellot JD 53 1:48:06 0
JD 21 . Laukkanen M-L, Kiviperä Päivi Raision KilliNallit JD 50 1:53:09 0
JD 22 . Väinölä Silja, Väinölä Susanna Maarian Kämmekät JD 49 1:58:28 0
JD 23 . Valkama Emilia, Hirvilammi Ella Auran Eräkurjet JD14 48 1:57:21 0
JD 24 . Leppäaho Riia, Virtanen Kirsi Raision KilliNallit JD 20 2:05:19 -12
JD14 1 . Valkama Emilia, Hirvilammi Ella Auran Eräkurjet JD14 48 1:57:21 0
JD1518 1 . Nurmi Lotta, Larri Viivi Naantalin Siniset JD1518 88 1:54:04 0
JD1518 2 . Kolehmainen S-T, Suojanen Ella Lätynkääntäjät JD1518 81 1:59:23 0
JD1518 3 . Valkama Emilia, Hirvilammi Ella Auran Eräkurjet JD14 48 1:57:21 0
JH 1 . Putkuri Tommi, Luoto Mika Turun Metsänkävijät J40 183 2:00:28 -2
JH 2 . Nurminen Mikko, Peltola Matti JH 161 1:57:54 0
JH 3 . Tuokko Esa, Virtanen Kari NaSU J40 161 1:58:59 0
JH 4 . Fagerlund, Karlsson Åbo JH 145 1:58:47 0
JH 5 . Summanen, Ekqvist, Hietanen RastiPiikkiö JH 132 2:00:07 -2
JH 6 . Suntioinen Ville, Barkoff Alex Team SunBar JH 131 1:57:52 0
JH 7 . Ojansivu Jesse, Ojansivu Ilkka Tankki ja perävaunu JH 126 1:58:04 0
JH 8 . Huisko Esko, Helmann Ari Lieto J40 124 1:50:36 0
JH 9 . Salonen, Mannerjoki, Pohjanen Jokikylän Pojat JH 123 1:56:21 0
JH 10 . Muhonen Mika, Tyrkkö Markus Kilon Kipinät JH 123 1:56:56 0
JH 11 . Holmroos Sakari, Arvelmo Matias Turun Sinikotkat JH14 120 1:57:01 0
JH 12 . Nummela Ville, Latva Mikael Oriveden Eräsudet JH 111 1:56:01 0
JH 13 . Repo Vesa, Virta Ismo RastiPiikkiö J40 108 1:57:38 0
JH 14 . Kurkilahti Mika, Ahola Janne Turun NMKY J40 84 1:58:09 0
JH 15 . Mikkola Oliver, Waris Eemeli Jokikylän Pojat JH14 50 1:59:11 0
JH 16 . VarjonenUttulaAaltonenHaapanenAlho Mynämäen Maahiset JH14 24 1:44:09 0
JHD 1 . Valtanen Simo, Valtanen Merja Vaaljoki Racing Team JHD 158 1:57:19 0
JHD 2 . Stenholm Sari, Stenholm Pekka Raasto JHD 143 1:58:54 0
JHD 3 . Hollmen Jaana, Hollmen Iiro Friskalan Pummi JHD 137 1:57:11 0
JHD 4 . Lehto Kari, Säteri Raija Turun Metsänkävijät J40 121 2:05:22 -12
JHD 5 . Aho, Biström, Palola, Reinilä, Väisänen Turku JHD 109 1:59:03 0
JHD 6 . Haapala Tommi, Haapala Jaana Paimion Rasti JHD 103 1:57:09 0
JHD 7 . Välke, Saloranta, Lepistö, Jurv, Mesk Merileijonat JHD 94 1:52:40 0
JHD 8 . Lindström Minttu, Lindström Matti Turku JHD 93 1:57:58 0
JHD 9 . Toivanen Sanni, Toivanen Timo Turun Metsänkävijät JHD 89 1:59:55 0
JHD 10 . Leppänen Satu, Leppänen Kimmo Hirvensalon Heitto J40 84 1:51:57 0
JHD 11 . Liljeroth P, Hoffman L, Huttula M Pargas IF J40 83 1:57:34 0
JHD 12 . Leppämäki Tuija, Leppämäki Matti Loimaan Jankko J40 80 1:49:07 0
JHD 13 . Nikola Nuutti, Salminen Karola Merimaskun Reimarit JHD1518 74 1:51:10 0
JHD 14 . Roivas Laura, Roivas Antti Lätynkääntäjät JHD 73 2:00:24 -2
JHD 15 . Finnilä Taru, Siirtola Aleksi Lieto JHD 72 1:57:05 0
JHD 16 . Timonen Anne, Nikula Pasi Ruotulan Rusakot JHD 59 1:50:31 0
JHD 17 . Sippola Helmi, Lintupuro Leo Mynämäen Maahiset JHD1518 55 1:53:00 0
JHD 18 . Loimaala Kris, Lindeman Henna Maarian Tähkät JHD 53 1:39:32 0
JHD 19 . Nummela, Nummela, Latva, Latva Oriveden Eräsudet JHD14 25 1:42:20 0
JHD 20 . Banauliker K-O, Elo V, Parente J Ilpoisten Vuorenkävijät JHD14 16 1:55:51 0
JHD14 1 . Nummela, Nummela, Latva, Latva Oriveden Eräsudet JHD14 25 1:42:20 0
JHD14 2 . Banauliker K-O, Elo V, Parente J Ilpoisten Vuorenkävijät JHD14 16 1:55:51 0
JHD1518 1 . Nikola Nuutti, Salminen Karola Merimaskun Reimarit JHD1518 74 1:51:10 0
JHD1518 2 . Sippola Helmi, Lintupuro Leo Mynämäen Maahiset JHD1518 55 1:53:00 0
JHD1518 3 . Nummela, Nummela, Latva, Latva Oriveden Eräsudet JHD14 25 1:42:20 0
JHD1518 4 . Banauliker K-O, Elo V, Parente J Ilpoisten Vuorenkävijät JHD14 16 1:55:51 0